AGENCJE BADAWCZE

Pracownicy agencji badawczych, a zwłaszcza ich właściciele będą dwoić się i troić aby dopasować swój repertuar do gustu klientów. Dobrze się zastanów, zanim dokonasz wyboru agencji - możesz spaść na cztery łapy, albo się przejechać...

Firmy badawcze różnią się między sobą pod wieloma względami. Niektóre z nich specjalizują się w konkretnych metodach badawczych (np. wywiady telefoniczne, Mystery Shopper, semiotyka) lub też skupiają swoją działalność na specyficznych rynkach (agro, budownictwo, oglądalność TV, prasa, media, sport, gastronomia, rynek farmaceutyczny, medyczny, wydawniczy).
Dobra agencja badawcza może być oknem na szeroki świat konsumpcji, światełkiem w tunelu rynkowych przepychanek. Jeśli podejmiesz właściwą decyzję, wiele Ci się rozjaśni i wyprostuje się wiele ścieżek, którymi podąża Twoja firma. W związku z powyższym prezentujemy na tej stronie listę agencji, które oferują swoje usługi w zakresie rynkowych przedsięwzięć badawczych. Niektórzy "wróżbici" przepowiadają, że w przyszłości nastąpi całkowite wchłonięcie agencji badawczych przez wielkie korporacje, czego efektem będzie jeszcze większa "specjalizacja" - wówczas wchłonięci badacze będą przeprowadzać badania tylko i wyłącznie na potrzeby danej korporacji. Już teraz coraz częściej daje się zauważyć zacieśnianie współpracy na linii badacz - klient. No cóż, korzystajmy z agencji badawczych, póki jeszcze isnieją w obecnej postaci ;)


IQS

"...W IQS zwiększamy użyteczność badań poprzez przekładanie wyników w konkretne działania. Nasz doświadczony zespół oraz rozwinięta infrastruktura to gwarancja trafnej diagnozy i doboru narzędzi ukierunkowanych na rozwiązanie problemu naszego Klienta. Dzięki temu nasze badania to strategiczne procesy, ściśle dobrane pod konkretny problem. Dzięki naszym autorskim badaniom pomożemy Ci wzmocnić equity, zrozumieć target oraz zwiększyć skuteczność. Możesz też liczyć na szybkie odpowiedzi. Dostosowując się do problemu Klienta korzystamy z najszybszego na rynku omnibusa IQS 96, nowoczesnej platformy do badań on-line i off-line, a także kompilacji badań jakościowych (FGI, IDI) i ilościowych (CATI, CAWI, CAPI)..."

FIELDSTAT

"...Jako renomowana agencja badawcza, nasze usługi są dedykowane dla tych, którzy dążą do optymalizacji strategii biznesowych. Rozumiemy, że rynek jest pełen dynamiki, a firmy badające rynek muszą dostarczać rzetelne i aktualne dane. Dzięki naszym unikalnym metodologiom, dostarczamy takie właśnie informacje. Nasza agencja analizy rynku, koncentruje się na dostarczaniu rzetelnych danych, które pomogą Ci zrozumieć aktualne trendy oraz precyzyjnie prognozować gospodarkę. Stworzyliśmy naszą firmę z myślą o klientach, którzy dążą do maksymalizacji swojej widoczności. Nasze usługi obejmują nie tylko badania rynkowe, ale również opracowywanie strategii marketingowych, które pomogą Twojej firmie wyróżnić się na tle konkurencji. Reputacja firmy Fieldstat® opiera się na wynikach, które są dostarczane naszym klientom. Podsumowując, nasze profesjonalne badanie rynku nie jest tylko usługą – to inwestycja w przyszłość Twojego biznesu. Zaufaj naszym ekspertom i pozwól nam pomóc Ci osiągnąć sukces na rynku..."

IMAS INTERNATIONAL

"...Nasza firma jest częścią międzynarodowej sieci instytutów badania rynku i opinii społecznej – IMAS International – i zalicza się do kilkunastu największych firm badawczych w Polsce. Dysponujemy doświadczoną kadrą specjalistów z zakresu psychologii społecznej, zarządzania, statystyki i marketingu oraz ogólnopolską siecią ankieterów i koordynatorów. Nasz potencjał organizacyjny pozwala na sprawne i skuteczne przeprowadzanie wszelkiego typu badań rynkowych, a jednocześnie na indywidualną formę współpracy z każdym klientem. Odpowiadając na wyzwania rynku od ponad dziesięciu lat stale rozwijamy naszą działalność badawczą w nowych obszarach. Wdrażamy nowe technologie i procedury, aby rzetelnie badać rynek, gruntownie analizować pomiary oraz wskazywać naszym klientom efektywne kierunki działań..."

BIOSTAT

"...BioStat to nowoczesna firma badawcza od ponad 10 lat oferująca swoim Klientom usługi badawcze i konsultingowe w różnych obszarach społeczno-gospodarczych. Misją firmy BioStat jest umożliwienie Klientom osiągnięcia maksymalnego wzrostu wartości przedsiębiorstwa poprzez optymalne wykorzystanie informacji. W tym celu dostarczamy najwyższej jakości usługi z zakresu badań marketingowych, rynku i opinii, społecznych, ewaluacyjnych. Tworzymy zespół złożony z doświadczonych ekspertów, statystyków, data managerów i analityków, zajmujących się zagadnieniami praktycznego zastosowania metod badawczych w biznesie..."

ATENA RESEARCH & CONSULTING

"...Jesteśmy agencją badawczą z nowymi, indywidualnymi rozwiązaniami. Jednocześnie pełnimy rolę wsparcia biznesowego dla małych i dużych przedsiębiorstw. Prowadzimy badania rynku, analizy danych rynkowych, budujemy strategie i wiele, wiele innych... Atena Research & Consulting to zespół wyjątkowych ludzi – kreatywnych, utalentowanych i zdeterminowanych pasjonatów, badaczy i strategów. Budujemy od lat najlepsze strategie i badania marketingowe, bo kochamy to robić. Dzięki ogromnej wiedzy o rynku i konsumencie, stosowaniu wyszukanych rozwiązań badawczych, strategicznym kompetencjom i wysokim umiejętnościom interpretacyjnym, pozwalamy naszym Klientom odkrywać i interpretować świat konsumenta na nowo..."

INSTYTUT BADAŃ POLLSTER

"...Instytut Badań Pollster specjalizuje się w wykonywaniu badań metodą CAWI (Computer Assisted Web Interviewing) – wywiadów przeprowadzanych za pośrednictwem internetu. Badania prowadzimy między innymi metodą Real Time Sampling – metoda polegająca na wyświetlaniu ankiet badawczych użytkownikom Internetu. Emisja ankiet odbywa się na ponad 500 współpracująch portalach, które posiadają ponad 95% zasięgu polskiego Internetu (badanie Megapanel PBI/Gemius). Ta metoda umożliwia zbadanie ogółu Internautów jak i konkretnej grupy osób, np. klientów bankowości elektronicznej, czy osób w wieku 15-25 lat..."

IZMAŁKOWA CONSULTING

"...Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce, która specjalizuje się w badaniach etnograficznych. Nasza metodologia opiera się na klasycznych technikach z dziedzin etnografii, antropologii i psychologii, które zaadoptowaliśmy na potrzeby marketingu i biznesu. Nie polegamy na wyjętych z kontekstu słowach konsumentów – my badamy ich rzeczywiste zachowania, zwracając szczególną uwagę na motywujące je przekonania, postawy i emocje. Zdajemy sobie sprawę, że tradycyjne badania często nie spełniają swojej funkcji. Dla nas etnografia jest jedyną naprawdę skuteczną metodą badawczą – miedzy innymi dlatego, że prowadząc wywiady i uczestnicząc w rozmowach posługujemy się językiem prawdziwych ludzi, a nie żargonem marketingowym. W naszym doświadczeniu, to sprzyja tworzeniu skutecznych strategii..."

DIVE

"...DIVE to pierwsza firma świadcząca usługi z zakresu rozwoju i zarządzania obsługą klienta w Polsce i krajach bałtyckich. Specjalizujemy się w badaniach mystery shopping i satysfakcji klienta oraz wykorzystywaniu ich wyników w praktyce zarządzania. Proponowane przez nas rozwiązania opierają się na założeniu, że same badania obsługi klienta (czyli zbieranie danych poprzez mystery shopping oraz badania satysfakcji klientów) nie są wystarczającym środkiem do osiągnięcia celu jakim jest poprawa jakości obsługi. Niezbędne jest odpowiednie zinterpretowanie danych i przekształcenie ich w wiedzę przydatną w funkcjonowaniu firmy oraz zastosowanie tej wiedzy w praktyce zarządzania. Jesteśmy z Państwem na wszystkich etapach tego procesu..."

HELION RESEARCH

"...Helion jest firmą założoną w 2009 roku, która zajmuje się badaniami rynku i poziomem satysfakcji klienta. Chociaż Helion jest młodą firmą może pochwalić się zespołem doświadczonych pracowników z różnych środowisk i o różnym doświadczeniu zawodowym. Jesteśmy zespołem z solidną mieszankę doświadczonych, młodych i innowacyjnych pracowników. Mamy Community Managers, którzy zajmują się kontaktem z tajemniczymi klientami zarejestrowanymi w Helion. Mamy pracowników, którzy mają doświadczenie w tworzeniu projektów razem z interesującymi klientami. Innowacja jest dla nas bardzo ważna i dlatego nie możemy obejść się bez naszego działu specjalistów IT wizz. Oprócz tego HELION ma również menadżerów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży. Razem mamy doświadczenie w ponad 200 projektach badawczych w różnych gałęziach przemysłu na całym świecie. Nasza siedziba znajduje się w Belgii. Naszą ambicją jest usługa największym na świecie markom i przeniesienie ich na następny, wyższy poziom pozytywnych doświadczeń klienta..."

BEELINE RESEARCH&CONSULTING

"...BEELINE Research&Consulting powstało z pasji poznawania i odkrywania, realizowanej poprzez rzetelnie prowadzone badania marketingowe i analizy rynkowe. BEELINE oznacza najkrótszą drogę, która wiedzie przez świat konsumenta i prowadzi do trafnych decyzji biznesowych. Pomagamy naszym klientom zanurzyć się w tym świecie, odkrywać prawdziwe historie, zrozumieć ludzi i ich potrzeby, aby tworzyć dla nich najlepsze produkty i usługi. Od kilkunastu lat wykorzystujemy kombinację różnych charakterów do wyboru najlepszych rozwiązań w badaniach marketingowych, decyzjach biznesowych, czy nawet wystroju naszej sali fokusowej. Nasze ścieżki splotły się w dużych firmach badań rynku i opinii (Pentor Research International, TNS Polska), gdzie przez wiele lat z pasją i energią odkrywaliśmy i opisywaliśmy ludzkie zachowania, emocje i potrzeby..."

5 ZMYSŁÓW

"...Na rynku badań marketingowych działamy od 2008 roku. W tym czasie mieliśmy przyjemność realizować badania dla instytucji oraz firm działających w wielu branżach. Dzięki doświadczeniu jakie zdobyliśmy na przestrzeni kilkunastu lat działalności, jesteśmy w stanie zrealizować każde zlecenie, gwarantując wysoką jakość realizacji. Naszym atutem jest ambitny, kreatywny zespól co pozwala zaoferować naszym klientom badania dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Indywidualne podejście do każdego klienta gwarantuje niezawodność proponowanych metod oraz pełną satysfakcję z wyników i realizacji badań. Współpracuje z nami kilkudziesięciu specjalistów z różnych dyscyplin – socjolodzy, psycholodzy, ekonomiści oraz matematycy z wieloletnim doświadczeniem. Są to zarówno praktycy jak i teoretycy, którzy posiadają tytuły naukowe magistra, doktora oraz profesora..."

DOM BADAWCZY MAISON

"...W swojej pracy nastawiamy się przede wszystkim na pomoc Klientom w podejmowaniu trudnych decyzji. Jesteśmy butikiem badawczym założonym przez autorytet w dziedzinie badań konsumenta, Dominikę Maison, która nie tylko jest cenionym praktykiem, związanym z badaniami marketingowymi od ponad 20 lat, ale również autorem podręczników akademickich, książek popularno-naukowych i artykułów na ten temat. W naszym repertuarze znajdują się zarówno najnowsze, jak i powszechnie znane narzędzia. Wykorzystujemy zaawansowane i niestandardowe metody jakościowe oraz najnowocześniejsze pomiary oparte o wskaźniki fizjologiczne (eye-tracking, facetracking, EEG, czasy reakcji). Nasze rekomendacje są dopasowane do realiów rynkowych. Szukamy między słowami - wniosków nie opieramy na deklaracjach respondentów..."

FAST SOLUTIONS

"...Agencja Badawcza FAST SOLUTIONS jest profesjonalnym podmiotem badawczym wyspecjalizowanym w projektowaniu i realizacji skutecznych rozwiązań z zakresu badań rynku i opinii oraz ewaluacji i analiz. Projektujemy i realizujemy badania zarówno dla klientów biznesowych, w tym w szczególności dla podmiotów o ogólnopolskim zasięgu, jak i instytucji administracji państwowej i samorządowej. Nasze doświadczenie obejmuje ilościowe oraz jakościowe projekty badawcze wykonane dla takich firm jak PGNiG S.A., ARRIVA sp. z o.o., LIDL sp. z o.o. sp.k., SANBank i wielu innych. Jesteśmy ponadto stałym podwykonawcą dla wielu ogólnopolskich firm konsultingowych, a także uczelni. Dzięki kompleksowej ofercie usług i zespołowi skutecznych specjalistów, jesteśmy w stanie zaoferować Państwu rozwiązania szyte na miarę...."

PBS

"...Instytut PBS jest największą polską firmą badawczą. Oferujemy pełen zakres badań opinii i rynku we wszystkich technikach ilościowych i jakościowych. Do grona naszych największych klientów należą wiodące firmy z branż: telekomunikacyjnej, energetycznej, finansowej, edukacyjnej oraz dóbr szybkozbywalnych (FMCG) i trwałych. PBS kontynuuje także aktywność w dziedzinie badań społecznych, prowadząc projekty z zakresu rynków pracy, badania nastrojów społecznych oraz ewaluacje programów społecznych...."

KAJARY

"...Oferujemy KOMPLEKSOWĄ realizację badań Tajemniczego Klienta, jakościowych, ilościowych, on-line na terenie całego kraju. Spisujemy również transkrypcje z nagrań audio i video. Nie boimy się bardzo trudnych realizacyjnie projektów, im większa trudność, tym większe dla nas wyzwanie i satysfakcja, oraz każdorazowo zadowolenie Naszego Klienta. Inwestujemy w infrastrukturę, a nie w biurokrację. Nie narażamy Naszych Klientów na zbędne koszty, które „generują” inne, zazwyczaj duże firmy badawcze. Nasz zespół jest elastycznie nastawiony na nowe badania oraz związane z tym nowe wyzwania. Zawsze bardzo indywidualnie podchodzimy do oczekiwań Naszych Klientów, a stabilna pozycja na rynku zapewnia Naszym Klientom najlepszą jakość realizacji na najwyższym poziomie..."

EEI MARKET RESEARCH

"...EEI Market Research dzięki 17-to letniej obecności na polskim rynku badawczym posiada niepowtarzalne doświadczenie w projektowaniu i realizacji badań marketingowych. Zespół doświadczonych badaczy charakteryzuje łączenie najnowszej wiedzy rynkowej, ekonomicznej i metodologicznej z psychologią konsumenckich zachowań rynkowych. Wysokie kwalifikacje zespołu umożliwiają indywidualne, nastawione na potrzeby klienta, projektowanie badań ilościowych i jakościowych. Prezentowane wyniki badań konsumenckich zawsze wzbogacamy o konsulting marketingowy lub strategiczny..."

SW RESEARCH

"...Jesteśmy firmą, która stawia czoła wyzwaniom świata. Prowadzimy badania wykorzystując najnowsze technologie i świeże podejście do nowych problemów badawczych. W swojej działalności SW Research łączy wiedzę z zakresu nauk społecznych i ścisłych, oraz kompetencje w obszarze technologii informatycznych. Oferta SW Research to komfort pracy z doświadczonymi badaczami, gwarantującymi wysoką jakość wykonywanych badań, przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań informatycznych..."

LBS LOKALNE BADANIA SPOŁECZNE

"...Oferujemy pełen zakres usług badawczych: badania ilościowe na próbach reprezentatywnych statystycznie, ale również "rozumiejące", pogłębione analizy jakościowe. Nieco upraszczając, pomiary ilościowe służą do określenia zasięgu, natężenia i charakteru różnych zjawisk - za pomocą liczb, procentów czy wskaźników. Z kolei badania jakościowe dostarczają zupełnie innych, bardziej szczegółowych informacji o analizowanych problemach: nie zawsze uświadomionych, a czasami ukrytych motywacjach, sposobach myślenia i zachowaniach respondentów, podzielanych przez nich emocjach, aspiracjach, wartościach, celach czy postawach życiowych..."

IRCenter

"...IRCenter to jedna z pierwszych na polskim rynku agencji badawczych skoncentrowanych na łączeniu perspektyw badawczych i technologicznych. Dzięki innowacyjnemu podejściu do danych pochodzących z mediów cyfrowych oraz współpracy z wiodącymi dostawcami technologii marketingowych, firma była w stanie wdrożyć nowe metodologie badawcze (m.in. badanie mediów społecznościowych czy badanie SEO/SEM), które stanowią efektywne dopełnienie tradycyjnych technik badawczych (ankiety internetowe, badania jakościowe, badania ilościowe). Misją IRCenter jest dostarczanie konkretnych i gotowych do wdrożenia insightów i rekomendacji, które mają na celu wzrost biznesu z mediów cyfrowych naszych Klientów (profitable decisions)..."

MARECO POLSKA

"...Ośrodek badania rynku i opinii MARECO Polska powstał w 1993 roku. Jest jednym z kilku ośrodków w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, powiązanych z austriackim Instytutem Gallupa. Nasza firma oferuje pełną obsługę badań rynku: badania ilościowe, badania jakościowe, desk research, mystery shopper, badania etnograficzne, testy eksperymentalne. Naszym celem jest utrzymanie reputacji firmy kompetentnej, rzetelnej i uczciwej. Chcemy, aby Państwo mieli poczucie, że wynikom badań, które otrzymujecie, możecie w pełni zaufać i mogą one stanowić rzetelną podstawę decyzji społecznych i biznesowych..."

CBM TEST

"...CBM Test jest agencją badawczą założoną w 2000 roku. Od początku naszej działalności specjalizujemy się w badaniach rynku zawiązanych z satysfakcją klientów, satysfakcją pracowników i jakością obsługi. Od wielu lat jesteśmy liderem badań Mystery Shopping. Co roku realizujemy blisko 40 000 obserwacji tego typu. Nasze doświadczenie to nie tylko projektowanie i realizacja badań jakości obsługi ale również doradztwo w zakresie tworzenia i modyfikacji standardów obsługi Klienta oraz wdrażania programów badania jakości. Ponadto w swojej ofercie posiadamy pełen zakres badań rynku. Badania rynku jakie realizujemy to między innymi: badania jakościowe (FGI, IDI), badania CATI, badania CAWI, badania opinii pracowniczej..."

SYNERGIA BADANIA ANALIZY DORADZTWO

"...Działamy w branży badawczej od 1997r. i mamy na swoim koncie wiele projektów badawczych i doradczych zarówno dla polskich jak i zagranicznych firm i instytucji, dzięki czemu możemy dzielić się bogatym doświadczeniem i wiedzą, które przekładają się na wysoką efektywność pracy. Realizujemy: badania marketingowe dla przedsiębiorstw i start up-ów, badania społeczne w zakresie: przedsiębiorczości, edukacji, rynku pracy, oczekiwań mieszkańców miast i gmin, badania ewaluacyjne, doradztwo marketingowe dla przedsiębiorstw i osób zakładających działalność gospodarczą, szkolenia biznesowe z zakresu marketingu i badań marketingowych..."

BCMM BADANIA MARKETINGOWE

"...BCMM - badania marketingowe, sp. z o.o. to niezależny, profesjonalny instytut badań marketingowych, działający od 1995 r. BCMM prowadzi projekty badawcze, których wyniki wykorzystywane są bezpośrednio przez przedsiębiorstwa zarówno do budowania, weryfikacji czy też implementacji strategii działania na rynku jak i do kreowania i/lub kontroli efektywności zastosowanych instrumentów marketingowych. BCMM oferuje szeroki zakres metod badawczych, umiejętnie dostosowywanych do indywidualnych potrzeb klientów..."

ARKET BADANIA RYNKU

"...Agencja badania rynku ARKET to doświadczenie w branży i elastyczność firmy o płaskiej strukturze w jednym. Bardzo dobrze znamy się na tym, co robimy. Świadczy o tym liczba zrealizowanych projektów oraz zadowolenie naszych klientów. Dbamy o różnorodność doświadczeń i kierunków wykształcenia członków zespołów projektowych po to, by wnioski z badań oraz rekomendacje niosły dla klientów ARKET wysoką użyteczność biznesową. Każdy projekt jest dopasowany do potrzeb klienta i jego firmy i realizowany przez 2-5 osobowe zespoły projektowe..."

BBS OBSERWATOR

"...Biuro Badań Społecznych OBSERWATOR zostało założone w 1997 roku. Posiadamy koordynatorów i ankieterów na terenie całej Polski (na terenie wszystkich województw pracuje dla nas 20 koordynatorów i ok. 200 ankieterów). Oferujemy pełny zakres usług badawczych, a nasza specjalność to badania ad hoc (ilościowe, jakościowe). Na każdym etapie badania - od konceptualizacji problematyki badawczej, poprzez wybór metody, na analizie danych kończąc - zawsze dostosowujemy się do specyficznych i indywidualnych potrzeb naszych klientów. Zebrany w trakcie badań materiał zawsze poddajemy gruntownej weryfikacji. Pragniemy podkreślić, że nasza firma przestrzega ustawy o ochronie danych osobowych, a w trakcie realizacji badań stosuje się zawsze do kodeksu ESOMAR..."

CEM INSTYTUT BADAŃ RYNKU I OPINII PUBLICZNEJ

"...Oferujemy pełny zakres badań marketingowych i badań opinii publicznej. Ponadto dysponujemy zestawem specjalnych metod badań marketingowych o nazwie Better Insight Strategy®, które umożliwiają tworzenie systemu informacji marketingowej w przedsiębiorstwach i instytucjach. Jesteśmy członkiem OFBOiR, organizacji strzegącej standardów profesjonalnych i etycznych w badaniach rynku, a Elżbieta Lesińska, prezes zarządu, jest członkiem ESOMAR (Europejskie Stowarzyszenie Badaczy Opinii Publicznej i Rynku). Działamy w skali ogólnopolskiej a także organizujemy badania międzynarodowe w krajach Środkowej i Wschodniej Europy. Dysponujemy systemem CATI (komputerowy system wspierania wywiadów telefonicznych) oraz CAWI (system do badań internetowych)..."

HOLDING PROFIT

"...Holding Profit Agencja Badania Rynku i Opinii świadczy usługi w zakresie: badania ilościowe – techniki zbierania danych wszystkie, badania jakościowe (FGI, IDI i pozostałe), testy konsumenckie, In Home, studyjne, laboratoryjne; CLT, Sensoryczne. Badania produktu, cen, reklamy, etykiet, opakowań, nazwy; wszechstronne badania dla marki, badania sieci dystrybucji i półki sklepowej; Mystery Shopping, badania satysfakcji, badania eksperckie, konsumenckie, B2B, lekarzy i farmaceutów, analizy rynku, udziały, potencjał; badania popytu; prognozy rynkowe..."

IBP RESEARCH

"...Naszą misją jest tworzenie obrazu rynku, dostarczanie informacji i doradzanie przedsiębiorstwom i instytucjom, aby mogły poznać zmienne otoczenie branżowe i świadomie kreować swą obecność na wybranych obszarach produktowo-rynkowych. Po pierwsze pomagamy w podejmowaniu decyzji; poprzez badania marketingowe, analizy rynku, doradztwo strategiczne i operacyjne, analizy organizacyjne i ekonomiczne. Po drugie pomagamy we wdrażaniu decyzji; poprzez budowanie planów roboczych, organizowanie i nadzorowanie działań, szkolenia. Zasadniczym obszarem naszej działalności są zaawansowane projekty dla branż chemia, budownictwo, sieci handlowe..."

PMR MARKET EXPERTS

"...W PMR dostarczamy partnerom najwyższej jakości analizy rynkowe, badania oraz usługi doradcze przygotowane przez doświadczone zespoły branżowych ekspertów. Od ponad 20 lat ekspertyzy i rekomendacje PMR wspierają firmy na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Wspólnoty Niepodległych Państw i Europy Południowo-Wschodniej, umożliwiając im realizację strategicznych celów. Ideą spajającą zespół PMR jest ‘KumaTx’. To siła wzajemnego zaufania, elastyczność umożliwiająca sprawne i terminowe reagowanie na nowe wyzwania oraz dogłębne zrozumienie biznesu. W procesie rozwoju i podejmowanych działaniach, dążymy do zachowania równowagi między potencjałem ludzkiego intelektu, a możliwościami, jakie stwarza dynamiczny rozwój nowych, inteligentnych systemów..."

BBM BIURO BADAŃ MARKETINGOWYCH

"...W naszej ofercie znajdują się badania ilościowe jak i jakościowe, wykonywane różnymi metodami i technikami badawczymi. Specjalizujemy się w badaniach ilościowych realizowanych techniką wywiadu bezpośredniego „face to face”, oraz techniką wywiadu telefonicznego „CATI - Computer Assisted Telephone Interviewing”. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalizmowi, Biuro Badań Marketingowych zyskało liczną rzeszę zadowolonych Klientów i zaliczane jest do czołowych firm badawczych w Polsce. Realizujemy badania na terenie Polski oraz w krajach Unii Europejskiej..."

ASM RESEARCH SOLUTIONS STRATEGY

"...ASM – research solutions strategy to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach: marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw, gotowe raporty rynkowe, badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych, nowatorskie projekty międzynarodowe, Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki, klastry i stowarzyszenia sektorowe. Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria..."

MEDIA-TOR BADANIA RYNKU

"...Media-tor to założona w 1996 roku pierwsza łódzka firma badawcza specjalizująca się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw. Posiadamy doświadczenie w prowadzeniu różnorodnych typów badań marketingowych, wykorzystujących metody jakościowych i ilościowych. Od początku istnienia realizujemy badania opinii publicznej, satysfakcji ze świadczonych usług, testy produktów i opakowań, badania rynku, konsumenckie, testy promocji, reklam oraz wiele innych..."

QUESTION MARK

"...Question Mark jest biurem badań społecznych, które powstało z myslą o sektorze kultury. Posiadając zaplecze naukowe z obszaru socjologii, kulturoznawstwa, marketingu oraz doświadczenie w zarządzaniu kulturą, precyzyjnie łączymy tradycje Łódzkiej Szkoły Metodologicznej ze zmieniającymi się oczekiwaniami instytucji szeroko rozumianej kultury. Kultura jednak to nie tylko działalność artystyczna, to także środowisko w którym żyje człowiek, dlatego nasze spektrum badawcze obejmuje również obszar zwiazany między innymi z sektorami polityki i mediów..."

ISC-CX

"...Dlaczego ISC-CX? Jesteśmy jedną z niewielu na świecie agencji Customer Experience oferujących pełen zakres badań obszaru obsługi klienta. Oferujemy kompleksowy zestaw programów CX i czerpiemy doświadczenie z ponad 20 lat badań porównawczych. Prowadzimy globalne, wielojęzyczne, wielokanałowe programy, które dostarczają ogromnych ilości danych. Następnie łączymy i korelujemy wszystkie te dane, aby uzyskać zaskakujące spostrzeżenia, których agencja skupiająca się tylko na jednym typie badań nigdy nie byłaby w stanie dostarczyć. Krótko mówiąc: mamy talent, technologię i taktykę, których potrzebujesz, aby przekształcić surowe dane Customer Experience w zupełnie nową, zmieniającą biznes perspektywę..."

INDEX

"...Ośrodek Badań Społecznych i Marketingowych INDEKS, jest firmą, która specjalizuje się w realizacji badań społecznych i marketingowych, opracowywanych i przeprowadzanych na zlecenie instytucji, organizacji i urzędów - administracji publicznej oraz przedsiębiorstw. Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na lokalnym rynku, posiadamy bogate doświadczenie w dziedzinie badań i analiz socjologicznych poparte licznymi projektami, realizowanymi od 2004 roku. Celem naszej firmy jest nie tylko trafne diagnozowanie, opisywanie oraz ocenianie za pomocą badań zarówno jakościowych jak i ilościowych, ale przede wszystkim zmienianie niekorzystnych tendencji, poprzez profesjonalne doradztwo..."

PRACOWNIA BADAŃ SPOŁECZNYCH I MARKETINGOWYCH SOMA

"...Pracownia Badań Społecznych i Marketingowych Soma to pierwsze centrum badań opinii i rynku w Toruniu. Badacze tworzący nasz zespół badawczy dysponują dużym doświadczeniem, wysokimi kompetencjami. Znajduje to wyraz w bogactwie oferty, z jakiej możecie Państwo korzystać - prowadzimy badania społeczne, badania marketingowe, metodami ilościowymi (jak np. kwestionariusze wywiadów, sondaże) jak i jakościowymi (wywiady pogłębione, grupowe, obserwacje), które mogą się wzajemnie uzupełniać (np. ewaluacja)..."

4P RESEARCH MIX

"...Firma badawcza 4P research mix powstała w 2003 roku z inicjatywy pionierów i propagatorów badań w Polsce, którzy do dzisiaj w ramach pracy dla organizacji branżowych aktywnie uczestniczą w budowaniu standardów w badaniach marketingowych. Prowadzimy badania jakościowe i ilościowe w pełnym zakresie: od metodologii poprzez realizację w terenie, do analiz i rekomendacji. Specjalizujemy się w badaniach ad hoc i badaniach trackingowych dopasowanych do celów biznesowych Klientów w obszarach: trendy konsumenckie, rozwój nowych produktów, segmentacja rynku, psychografia konsumentów, badania cenowe i szacowania popytu, badania marki i komunikacji, shopper marketing, badania satysfakcji i lojalności, marketing referencyjny oraz badania rynku medycznego..."

ABR SESTA

"...ABR SESTA Sp. z o.o. jest Agencją Badania Rynku oferującą pełny zakres usług badawczych (badania konsumenckie, badania klientów biznesowych, badania retail audit, analizy rynkowe). Specjalizujemy się w badaniach środowiska zakupowego, które wspierają działy Sprzedaży, Category Management i Trade Marketingu producentów oraz decydentów w firmach handlu detalicznego i hurtowniach. Doświadczenia zdobyte na tym rynku wykorzystujemy także w pracy dla firm usługodawczych różnych branż. W naszym portfolio są także badania dedykowane działalności marketingowej przedsiębiorstw, obejmujące wszystkie elementy marketingu mix..."

ALMARES INSTYTUT DORADZTWA I BADAŃ RYNKU

"...ALMARES (Andrzej Ludek Market Research) – INSTYTUT DORADZTWA I BADAŃ RYNKU powstał w 1995 roku z inicjatywy Andrzeja Ludka. Stanowimy zespół profesjonalistów, którzy łączą w sobie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach badawczych z praktyczną znajomością polskiej gospodarki. Do stawianych przed nami wyzwań zawsze podchodzimy kreatywnie, łącząc klasyczną metodologie z innowacyjnym podejściem do badań. Oprócz realizacji projektów badawczych, oferujemy także naszym klientom usługi z zakresu doradztwa marketingowego..."

ARC RYNEK I OPINIA

"...ARC Rynek i Opinia jest niezależnym polskim instytutem badawczym realizującym badania rynku od 1992 roku. Doświadczenia, jakie zdobyliśmy w tym czasie w połączeniu z wiedzą naszych ekspertów oraz stale rozwijanymi metodami badawczymi pozwalają na dostarczanie Klientom istotnych informacji, które mogą być kluczowe w procesie dalszego planowania i rozwoju. ARC Rynek i Opinia realizuje badania marketingowe dla firm reprezentujących wszystkie branże. Dotychczas najwięcej badań przeprowadziliśmy dla firm z branży usługowej. Ponadto, ARC Rynek i Opinia realizuje liczne projekty na zlecenie firm związanych z branżą marketingową i PR, mediową oraz wydawniczą. Posiadamy również doświadczenie we współpracy z firmami związanymi z motoryzacją oraz branżą FMCG..."

CBOS CENTRUM BADANIA OPINII SPOŁECZNEJ

"...Fundacja Centrum Badania Opinii Społecznej jest wyspecjalizowanym ośrodkiem prowadzącym reprezentatywne dla społeczeństwa polskiego badania sondażowe, dotyczące opinii na temat wszelkich ważnych problemów społeczno-politycznych i gospodarczych. CBOS realizuje powierzoną mu misję społeczną, a także prowadzi badania na zlecenie różnych instytucji społecznych oraz firm prywatnych, od lat ciesząc się uznaniem i popularnością wśród klientów. O jakości badań CBOS decyduje przede wszystkim profesjonalizm, wyobraźnia badawcza oraz wszechstronność analiz i interpretacji wyników, gwarantowane wysokimi kwalifikacjami pracowników..."

CENTRUM BADAŃ MARKETINGOWYCH INDICATOR

"...Centrum Badań Marketingowych INDICATOR istnieje od 1990 roku. Należy do firm najdłużej działających na rynku badawczym w Polsce. Jest niezależną firmą prywatną z kapitałem krajowym. Zespół CBM INDICATOR to profesjonaliści z zakresu marketingu, metodologii badań, socjologii i ekonomii. Dysponujemy zespołem psychologów i moderatorów zajmujących się badaniami jakościowymi. Posiadamy ośrodek obliczeniowy złożony ze statystyków i informatyków, który zapewnia zaawansowane analizy z badań ilościowych. Dysponujemy własną siecią ankieterską liczącą ponad 800 osób działających w 22 ośrodkach na terenie całego kraju..."

GFK POLONIA

"...Instytut GfK jest zaufanym źródłem rzetelnych informacji o rynku i konsumentach. Umożliwia podejmowanie trafniejszych decyzji. Łączy pasję badawczą 13 000 ekspertów. Posiada 80 lat doświadczeń w analizowaniu i interpretowaniu danych. Dostarcza analiz, zarówno na poziomie globalnym, jak i rynków lokalnych, w ponad 100 krajach. Dzięki stosowaniu innowacyjnych rozwiązań łączących technologię i naukę, zmienia "big data" w "smart data", zwiększając przewagę konkurencyjną swoich klientów i jednocześnie wzbogacając doświadczenia i decyzje konsumentów. Dysponujemy zasobami danych łączących informacje konsumenckie, sprzedażowe i mediowe. Ta unikatowa kombinacja powstaje dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii i naukowego wsparcia metodologicznego..."

INQUIRY

"...Oferta Inquiry obejmuje wszechstronne projekty badawcze dla sieci sklepów, centrów handlowych oraz producentów z branży FMCG. Oferujemy rzetelną analizę wyników przez ekspertów z danej branży oraz metody badawcze dostosowane do danego zagadnienia. Oprócz klasycznych badań ilościowych i jakościowych proponujemy nowoczesne rozwiązania, takie jak eye-tracking, badania z użyciem urządzeń mobilnych, specjalistyczne techniki badań Shopper Insights i wiele innych. Zapewniamy kompleksową realizację projektów badawczych, od konsultacji i doboru właściwej metody badawczej po prezentację szczegółowych wyników i rekomendacji..."

IPSOS

"...Jesteśmy częścią międzynarodowej grupy badawczej Ipsos, obecnej w 84 krajach świata. Naszych Klientów wspieramy w odnoszeniu sukcesów pomagając im w rozwiązywaniu ich marketingowych problemów i w podejmowaniu właściwych decyzji. Pracujemy dla takich branż jak FMCG, telekomunikacja, media, reklama, paliwa, farmaceutyki, motoryzacja, bankowość, finanse, instytucje publiczne. Specjalizujemy się w badaniach marketingowych, reklamy, mediów, satysfakcji i lojalności konsumentów oraz badaniach opinii..."

MARKET SIDE

"...Specjalizujemy się w badaniach zachowań zakupowych, wielu naszych klientów to detaliści i centra handlowe. Ponad 50,000 wywiadów rocznie. Pełny zakres usług: badania ilościowe (P&P, CATI, CAPI, online, realizowane in-home, central location, exit poll), jakościowe (FGI, wywiady w parach, IDI, etnogrtafia), audyty jakości. Własne studio CATI do badań telefonicznych, dostęp do fokusowni w ponad 20 miastach w Polsce. Dostęp do paneli internetowych z ponad 200 tys. respondentów w Polsce oraz do paneli zagranicznych (ponad 50 krajów)..."

OPEN RESEARCH

"...Open Research jest prężnie rozwijającą się niezależną agencją badawczą. Doświadczenia, które zdobywamy z każdym kolejnym projektem oraz szeroka wiedza naszych ekspertów pozwalają nam proponować nowe podejście w badaniach rynku. Nasza pozycja na rynku agencji badawczych umacnia się dzięki trwającej współpracy z wysokiej klasy ekspertami z zakresu trade marketingu i nowych technologii. Koncentrujemy się na badaniach shopperowych: obserwacjach zachowań kupujących, sposobie podejmowania decyzji pre-store, in-store oraz post-purchase. Łączymy dane deklaratywne z realnymi obserwacjami konsumentów. Dzięki połączeniu dwóch obszarów uzyskujemy pełny obraz motywacji zakupowych konsumentów. Na podstawie wyników badań rekomendujemy rozwiązania mające na celu efektywne wpłynięcie na sprzedaż..."

SEMIOTIC SOLUTIONS

"...Jesteśmy firmą doradczą o profilu badawczym. Specjalizujemy się w badaniach i analizach semiotycznych. Naszym klientom proponujemy podejście, które nazywamy marketingiem semiotycznym. Myślenie o marce skupiamy na wytworzeniu jej znaczenia i lepszemu wpasowaniu w dzisiejszą kulturę. W naszej pracy wykorzystujemy zaawansowane koncepty semiotyczne, takie jak znak w wersji De Saussura i Peirca, kod, notness, kwadrat semiotyczny Greimasa, koncept kodów rezydualnych, dominujących, emergentnych Williamsa, semiotykę strukturalną i generatywną. 'Badania realizowane przez Semiotic Solutions inspirują i pozwalają na stworzenie efektywniejszej i bardziej świadomej komunikacji marketingowej'..."

PEX PHARMA SEQUENCE

"...Firma PEX PharmaSequence realizuje złożone projekty doradcze i badawcze dotyczące polskiego rynku ochrony zdrowia. W naszej pracy łączymy wiedzę blisko sześćdziesięcioosobowego zespołu ekspertów z różnych dziedzin i ogromne zasoby danych rynkowych. Posiadamy dane z panelu ponad 5 500 aptek oraz dane i informacje pochodzące z syndykatowych badań rynku prowadzonych wśród lekarzy, farmaceutów, pielęgniarek i innych zawodów związanych z ochroną zdrowia. Prowadzimy projekty związane z każdą dziedziną medycyny, farmacji, ekonomiki i zarządzania w ochronie zdrowia..."

AGENCJA BADANIA RYNKU CEBRIS

"...Agencja badania rynku CeBRiS Sp. z o. o. specjalizuje się w realizacji projektów z obszarów: badania marketingowe, badania rynku oraz badania organizacyjne. Nasza metodologia badawcza pozwala zidentyfikować kryteria mające wpływ na gotowość rynku do przyjęcia produktu, jak i jego uwarunkowania. Ponadto jesteśmy w stanie określić ich ważność co z pewnością ułatwi Państwu podjęcie decyzji. Opracowany przez nas raport nie ogranicza się tylko do twardych danych. To również wnioski i rekomendacje, które tworzymy między innymi w oparciu o zintegrowaną wiedzą naszych specjalistów z obszarów: psychologi marketingu oraz analiz rynkowych i strategicznych (nauki ekonomiczne). Wierzymy, że nasze sugestie, mogą przyczynić się do progresu w Państwa firmie..."

KERALLA RESEARCH INSTYTUT BADAŃ I ROZWIĄZAŃ B2B

"...Instytut Keralla to pierwsza w Polsce agencja badawcza specjalizująca się wyłącznie w analizach business to business. Oferujemy 10 lat doświadczenia w badaniach B2B. Kompetencje i wysoką jakość efektów naszych badań potwierdzają referencje dotychczasowych Klientów. Prowadzimy badania w firmach i instytucjach. Dostarczamy raporty branżowe zarządom spółek, właścicielom, akcjonariuszom, wykonujemy analizy sektorowe, prowadzimy badania poprzedzające inwestycje, wejście na giełdę lub wprowadzenie produktów, usług dla klientów firmowych. Doradzamy, rekomendujemy, analizujemy dla biznesu..."

MANDS

"...Instytut MANDS jako niezależna jednostka badawcza działa na polskim rynku badań marketingowych i badań opinii od 2005 roku. MANDS to przede wszystkim specjalistyczna wiedza, doświadczony i zgrany zespół oraz nowoczesne zaplecze techniczne. Główna siedziba MANDS znajduje się we Wrocławiu, firma posiada także oddział w Jeleniej Górze. Infrastrukturę instytutu tworzą dwa studia fokusowe oraz dwa studia CATI dysponujące łącznie 30 stanowiskami ankieterskimi (z możliwością rozszerzenia do 55 stanowisk w przypadku największych projektów badawczych). Firma korzysta z oprogramowania wspomagającego realizację projektów badawczych, dedykowanego branży badań rynku i opinii, oraz nowych technologii, jak np. transmisje streamingowe prowadzonych wywiadów..."

PENTAGON RESEARCH

"...Pentagon Research jest specjalistyczną firmą badającą efektywność sponsoringu sportu i wydarzeń kulturalnych oraz świadczącą usługi doradcze w dziedzinie sponsoringu i product placementu. Wykorzystując badania efektywności przekazu w mediach, badania jakościowe oraz ilościowe opracowywane są optymalne procedury podejmowania decyzji związanych ze sponsoringiem. Oferujemy badania realizowane metodą ankiety internetowej (CAWI — Computer Assisted Web Interview). Posiadamy własny panel badawczy PentagonOnline. System Pentagon Skaner© umożliwia prowadzenie badań zachowań konsumenckich. Dane przesyłane są automatycznie do centralnej bazy danych. Własne studio CATI umożliwia nam realizację badań sondażowych metodą wywiadu telefonicznego na najwyższym poziomie..."

SECRETCLIENT

"...Nazwa Grupy VSC pochodzi od połączenia słów Vision i SecretClient®. Skąd Vision? Ponieważ od początku mieliśmy jasną wizję – postawiliśmy na specjalizację w marketingu relacji, która od lat stanowi o naszej rynkowej sile. SecretClient® to stworzona przez nas marka, pod którą prowadzimy badania marketingowe, a ich wspólną cechą jest odkrywanie sekretów rynkowych zachowań konsumentów, pośredników i sprzedawców. W 1998 roku byliśmy pionierami badań jakości obsługi i satysfakcji. Dziś oferujemy naszym Klientom dwie dekady doświadczeń w zakresie badań marketingowych oraz największą w Polsce sieć Tajemniczych Klientów, obecnych w 6.000 miejscowości. Działamy w oparciu o autorskie narzędzia i 100% polskiego kapitału..."

RUBISCO AUDIT

"...Rubisco Audit jest agencją specjalizującą się w kompleksowym wsparciu w zakresie badań jakości obsługi klienta metodą Mystery Shopping (Tajemniczy Klient). Naszym celem jest diagnoza aktualnej jakości obsługi oraz praca nad jej doskonaleniem, ponieważ wierzymy że solidny fundament, jakim jest dobra relacja firmy z klientem to gwarancja powodzenia w każdej branży. Świadczymy usługi najwyższej jakości, poparte bogatym doświadczeniem we współpracy z klientami reprezentującymi różnorodne sektory rynku, jednocześnie zachowując elastyczność i indywidualne podejście do każdego z naszych partnerów. Korzystamy z doświadczenia i Know-How specjalistów z zakresu psychologii sprzedaży, socjologii, marketingu i statystyki, którzy służą swoją wiedzą na każdym etapie procesu projektowania badania. Współpracujemy także z blisko 50 tysiącami doświadczonych i zaangażowanych audytorów na terenie całego kraju..."