PLATFORMY DO TWORZENIA ANKIET ONLINE

Badanie ankietowe online, w bardzo ogólnym rozumieniu - to mechanizm złożony z trzech trybików, wzajemnie powiązanych i nieodzownych dla całego procesu badawczego. Te trybiki to tworzenie ankiety, zbieranie odpowiedzi i analiza danych.

Na tej stronie zaprezentowane są przykładowe (a może i aktualnie najważniejsze) platformy do badań ankietowych online. Są to platformy zupełnie darmowe, płatne (za pomocą abonamentu) oraz platformy, które oferują kompletne usługi badawcze. Wybór odpowiedniej może sprawić sporo problemu, ale jeśli skupimy się na czynnikach najistotniejszych (koszty, dostępne funkcje, profesjonalizm i wsparcie ze strony profesjonalistów) to w końcowym efekcie na pewno podejmiemy odpowiednią decyzję. Znajdziecie tutaj również nieco podstawowych informacji pomocnych przy podejmowaniu odpowiednich wyborów i przy samodzielnym tworzeniu ankiet online. Powodzenia!

Badania ankietowe w internecie są jednym z narzędzi, po które można sięgnąć w celu gromadzenia informacji potrzebnych do podejmowania strategicznych decyzji i zdobywania przewag konkurencyjnych.
Czy tylko? Nie. Ankiety online mają zastosowanie nie tylko w biznesie - są powszechnie używane przez studentów w ich pracach magisterskich, w badaniach naukowych, organizacje mogą zbierać opinie na temat ich działalności, a każdy z nas może zaprojektować sobie badanie wśród znajomych, pytając ich o chęć uczestnictwa w imprezie lub jakimś przedsięwzięciu. Można też stworzyć sobie ankietkę po prostu dla zabawy. Jesteśmy ograniczeni tylko własną wyobraźnią, chęciami i budżetem.

Ogólnie rzecz ujmując ankiety internetowe mają zastosowanie w sferze biznesowej, działalności non-profit oraz w działalności akademickiej i naukowej.
Możliwych zastosowań badań ankietowych jest bardzo wiele. Do najczęściej występujących zalicza się: analizy rynku, pomiary zadowolenia klienta, testy reklam i nowych produktów, badania trackingowe, kwestionariusze zwrotne oceny działania helpdesku, serwisu lub innych działów świadczących usługi dla klientów, oceny efektywności szkoleń i testy wiedzy, badania satysfakcji pracowników, oceny pracownicze/organizacji, badania opinii publicznej, badania naukowe, badania na potrzeby prac magisterskich czy doktorskich.

Ankiety online mają dużo zalet, są niezwykle elastyczne i wygodne w stosowaniu.
Generalnie badania online są ekonomiczne - uważa się iż koszt wykonania badania ankietowego online jest dwukrotnie niższy niż w przypadku ankiety papierowej. Zalet jest dużo więcej - do najważniejszych, prócz redukji wydatków, należy skrócenie czasu trwania badania oraz możliwość podglądu wyników ankiety na bieżąco w czasie trwania badania.

Na każdym etapie realizacji procesu badawczego z wykorzystaniem ankiet internetowych mamy spore pole do manewru, korzystając z wielu opcji i rozwiązań, w zależności od naszych potrzeb, umiejętności i możliwości czasowo-budżetowych.
Przede wszystkim mamy dwie podstawowe opcje - robimy badanie sami lub zlecamy badanie firmie, która się w tym specjalizuje. Jest też droga pośrednia, czyli po części zdajemy się na specjalistów, a resztę robimy sami. Na przykład w kwestii projektu ankiety i zbierania wyników można zdać się na firmę zewnętrzną (platformę do badań online), która dostarczy nam surowych danych, których analizą zajmiemy się sami. Albo też inna sytuacja, gdzie zlecamy jedynie rozesłanie i zebranie danych od respondentów, wykorzystując w tym celu panel wybranej przez nas firmy. Im więcej pracy wykonamy sami, tym więcej możemy zaoszczędzić. Reasumując: jeśli nie musimy zbytnio martwić się budżetem, naturalne będzie zlecenie wykonania badania firmie badawczej. Jeśli natomiast niskie koszty badania mają duże znaczenie, można pokusić się o samodzielne utworzenie ankiety, zwłaszcza jeśli mamy podstawy sądzić, że posiadamy odpowiednią wiedzę i takie badanie uda się nam przeprowadzić skutecznie.

Wydawać by się mogło, że tworzenie ankiety nie powinno być czynnością wybitnie trudną, zwłaszcza jeśli dysponujemy odpowiednim do tego celu oprogramowaniem (platforma), oraz gdy wiemy o co pytać naszych potencjalnych respondentów.
Istnieje jednak wiele czynników, które należy brać pod uwagę przy projektowaniu ankiety, aby nasze badanie dało wiarygodne wyniki oraz było przyjazne dla respondenta i charakteryzowało się satysfakcjonującą wartością response rate. Odpowiednia konstrukcja ankiety jest solidnym fundamentem całego badania ankietowego. Lepiej nie lekceważyć tego etapu prowadzonego przez nas badania, może się bowiem okazać, iż w dalszym etapie zostaniemy zlekceważeni przez respondentów i nasz cały wysiłek legnie w gruzach.

Dlatego dobrze jest znać dobre praktyki tworzenia formularzy oraz warto słuchać porad doświadczonych badaczy.
Znakomitym źródłem informacji na temat różnych aspektów badań ankietowych online jest raport serwisu media2.pl. Platforma Ankieter.pl oferuje bazę wiedzy, gdzie znajdziemy słownik pojęć używanych w badaniach ankietowych, punkty istotne przy tworzeniu ankiety, wskazówki do konstruowania kwestionariusza oraz najczęstsze błędy pojawiające się przy konstruowaniu kwestionariusza. Na stronie internetowej ResearchOnline.pl znajduje się słownik pojęć występujących między innymi w badaniach ankietowych. W artykułach udostępnionych przez twórców portalu odnajdziemy takie zagadnienia, jak: planowanie badań, budowa kwestionariusza ankiety oraz analiza danych i metody badawcze. Zaglądnij do blogu serwisu Ankieta+, aby poczytać co nieco o metodologii badań. Dobre praktyki w tworzeniu ankiet internetowych znajdziemy na stronie ankietka.pl, a także moje-ankiety.pl. Są niezwykle pomocne. Na koniec odnośnik do artykułu "Kwestionariusze online - porady zebrane". Warto poczytać. Artykuł zredagowany w trzech częściach przez Zbigniewa Nowickiego, traktuje o projektowaniu kształtu i treści badania (konstruowanie i ergonomia formularzy online) oraz projektowaniu poszczególnych pytań formularza. A jeśli chcesz mieć wszystko w jednej pigułce to serwis interaktywnie.com spieszy z pomocą. Znajdziesz tutaj poradnik i autorską platformę do tworzenia ankiet - wszystko za darmo. Być może to wystarczy, aby nauczyć się i utworzyć swoją ankietę internetową. Poradnik to "rzetelne i wyczerpujące kompendium wiedzy na temat realizacji badań w internecie. Dzięki niemu unikniesz błędów i pułapek w prowadzeniu badań, uzyskasz trafne wyniki a następnie w przejrzysty sposób zaprezentujesz ich analizę".

Raport Media2.pl - Badania Internetu
Raport Media2.pl o badaniach przeprowadzanych przez Internet to obszerna publikacja, której współautorami są najlepsi badacze i znawcy rynku badawczego w Polsce, m.in. TNS OBOP, Gemius czy PBI.
"(...)W raporcie znalazły się podstawowe informacje na temat rynku badawczego w Polsce, jak również opisy najpopularniejszych metod badawczych, a także pułapek związanych z badaniami online. Wszystkie materiały zamieszczone w raporcie są autorstwa najlepszych specjalistów z dziedziny badań.(...)"
Publikacja ta jest znakomitym źródłem wiedzy na temat badań w Internecie. Specjaliści z branży dzielą się swoją wiedzą i cennymi uwagami na wiele interesujących tematów. Tutaj można się dowiedzieć wielu podstawowych informacji na temat ankietowych badań online - jakie są zalety i wady, czym kierować się i na co zwracać uwagę przy podejmowaniu decyzji o wykonaniu badania w Internecie, jakie są możliwości i jakie opcje mamy do wyboru, jaka jest specyfika respondenta internetowego oraz wiele innych informacji.

Raport Interaktywnie.com: Badania w internecie
"(...) raport, w którym autorzy i zaproszeni eksperci wypowiadają się na temat kondycji badań internetowych w Polsce. Składa się z kilku części, które traktują o m.in. tym, jak internet wpłynął na profesjonalną branżę badawczą, jakie pojawiły się nowinki i narzędzia. Okraszone jest to rzeczowymi komentarzami ludzi zajmującymi się tym na co dzień. Bardzo ciekawa publikacja.(...)" - pisze na swoim blogu onlineresearch.pl Marcin Piwowarczyk.


REKRUTACJA RESPONDENTÓW

Prolific usuwa ból głowy z powodu rekrutacji respondentów. Uzyskaj dostęp do wiarygodnych, dostępnych na żądanie uczestników w dowolnym momencie w celu wypełnienia ankiety lub zadania.

Prolific

Prolific usuwa ból głowy z powodu rekrutacji respondentów. Uzyskaj dostęp do wiarygodnych, dostępnych na żądanie uczestników w dowolnym momencie w celu wypełnienia ankiety lub zadania.
Możesz łatwo filtrować uczestników ankiety według dowolnej grupy demograficznej (na przykład płeć, wiek, narodowość, pierwszy język, status studenta i wiele innych). Używasz już Qualtrics, SurveyMonkey, Gorilla lub innego oprogramowania do obsługi ankiety lub zadań? - Świetnie! Wszystko, czego potrzebujesz, to nasz adres URL ankiety / zadania, aby zacząć korzystać z Prolific. Dołącz do 4011 naukowców z ponad 200 instytucji i natychmiast uzyskaj dostęp do ponad 25 000 respondentów z całego świata.

Prolific
Answeo to nowoczesny serwis do prowadzenia badań ankietowych online. Oferuje nie tylko intuicyjny interfejs ale również przejrzyste opłaty.

answeo

Answeo to nowoczesny serwis do prowadzenia badań ankietowych online. Oferuje nie tylko intuicyjny interfejs ale również przejrzyste opłaty. Answeo współpracuje z praktycznie każdym systemem do realizacji ankiet online - wystarczy dodać link potwierdzający na końcu ankiety. Dla każdego badania możesz określić cechy demograficzne próby oraz zadać pytania kwalifikujące typu screen-out.
Gonią terminy? Nic nie szkodzi! Wystarczy wstawić ankietę, a nasi respondenci od razu zaczną udzielać odpowiedzi. Dzięki pełnej automatyzacji realizacji ankiet, answeo oferuje konkurencyjnie niskie koszty prowadzenia badań. Wystarczy płatność online aby rozpocząć badanie. W przypadku konta firmowego otrzymasz też e-fakturę. U nas cały system pracuje na Twój sukces!

answeo

PŁATNE PLATFORMY SAMOOBSŁUGOWE SAMODZIELNE TWORZENIE ANKIET

ProfiTest to potężne narzędzie w badaniach i nauczaniu. Łatwość tworzenia ankiet i testów, nowoczesny design z szybkim dostępem do wielu zaawansowanych funkcji oraz pełna mobilność to największe atuty tego systemu.

ProfiTest

ProfiTest to potężne narzędzie w badaniach i nauczaniu. Łatwość tworzenia ankiet i testów, nowoczesny design z szybkim dostępem do wielu zaawansowanych funkcji oraz pełna mobilność to największe atuty tego systemu.
W naszym serwisie znajdziesz szeroki wybór pytań i opcji ich konfiguracji. Od klasycznych pytań jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru przez różne warianty skal i pytań otwartych po rankingi i macierze. Dbamy o to, aby każdy rodzaj pytań był czytelny i prezentował się dobrze na każdym urządzeniu.
Oferujemy zaawansowane opcje edycji ankiet i testów niedostępne na innych platformach. Logika pytań, pytania filtrujące, warunki widoczności, losowe warunki badawcze, wielopoziomowa rotacja, filtry, załączniki, kody promocyjne - to tylko niektóre z opcji przygotowanych dla naszych użytkowników.

ProfiTest
SurveyLab to profesjonalne i efektywne kosztowo narzędzie umożliwiające tworzenie ankiet, testów oraz formularzy on-line.

SurveyLab

SurveyLab to system ankiet on-line, który wspomaga proces tworzenia ankiet (testów), automatyzuje zbieranie odpowiedzi, oraz pozwala na analizę wyników w czasie rzeczywistym.
Dzięki gotowym do użycia szablonom ankiet stworzysz profesjonalną ankietę on-line w kilka minut. Zbierz wyniki w sposób, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom: poprzez email, link www, okienko pop-up, lub widget www. Korzystając z raportów możesz analizować dane w czasie rzeczywistym. System generuje i aktualizuje raporty w miarę jak respondenci wypełniają kolejne ankiety.
Czy chciałbyś zrozumieć motywacje i potrzeby swoich klientów? Sprawdź jak mySurveyLab może pomóc Ci zdobyć przewagę konkurencyjną. Poznaj lepiej swoich klientów, ich motywacje i zachowania. Zrozum strukturę demograficzną, strukturę popytu, satysfakcję klientów, zmierz satysfakcję swoich pracowników, współpracowników lub podwykonawców, zmierz także efektywność swoich pracowników za pomocą badań 180 i 360 stopni. Dzięki SurveyLab przeprowadzisz badania do prac naukowych lub magisterskich, przygotujesz formularz rejestracyjny na seminarium, konferencję lub przyjęcie.

SurveyLab
Usługa Survio (survio.com) została oficjalnie uruchomiona w kwietniu 2012 roku. Mówimy o narzędziu służącym do szybkiego tworzenia ankiet online, które jest dostępne dla użytkowników za darmo. Survio zawiera dziesiątki gotowych wzorów ankiet i szablonów graficznych. Stworzenie nowej ankiety posiadającej profesjonalną graficzną oprawę jest jedynie kwesitią kliku kliknięć.

Survio

Usługa Survio (survio.com) została oficjalnie uruchomiona w kwietniu 2012 roku. Mówimy o narzędziu służącym do szybkiego tworzenia ankiet online, które jest dostępne dla użytkowników za darmo.
Survio zawiera dziesiątki gotowych wzorów ankiet i szablonów graficznych. Stworzenie nowej ankiety posiadającej profesjonalną graficzną oprawę jest jedynie kwesitią kliku kliknięć. Spływające odpowiedzi są automatycznie analizowane i przetwarzane w czytelne wyniki, w czasie realnym, za pomocą wykresów, tabelek, raportów PDF i plików danych w naczęściej używanych formatach.
Opanowanie systemu jest bardzo proste, czytelne i intuicyjne. Dzięki Survio z łatwością stworzy ankietę nawet ten, kto nigdy w życiu nie robił nic podobnego. Użytkownik nie musi nic ściągać, instalować ani konfigurować. Co więcej, użytkownicy mogą swoją ankietę za darmo wykorzystywać na swoich stronach internetowych albo na Facebooku.

Survio
ResearchOnline.pl to połączenie najszerszej gamy funkcji związanych z badaniami online oraz intuicyjnej obsługi.

ResearchOnline.pl

ResearchOnline.pl to połączenie najszerszej gamy funkcji związanych z badaniami online oraz intuicyjnej obsługi. Serwis umożliwia realizację całego projektu badawczego: od zaprojektowania ankiety, przez jej kolportaż i stałą kontrolę przebiegu badania, po wykonanie analizy i stworzenie raportu. ResearchOnline.pl to także znakomite narzędzie dla osób chcących przygotować konkurs, quiz czy psycho-test.
Intuicyjny kreator umożliwia błyskawiczne tworzenie atrakcyjnie wyglądających ankiet, które za pośrednictwem platformy można promować poprzez mailing i portale społecznościowe: Facebook i Twitter. Administratorzy stron www mogą za pomocą kilku kliknięć wygenerować kod HTML i umieścić na stronie ankietę typu pop-up lub banner.
ResearchOnline.pl pozwala również sprawnie analizować wyniki i tworzyć profesjonalne raporty. Analizy użyteczności, conjoint, NPS, obsługa grup badawczych, możliwość swobodnego wykorzystania materiałów multimedialnych, trzy systemy kontroli jakości danych i wiele innych unikatowych funkcjonalności sprawia, że ResearchOnline.pl to narzędzie przydatne zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów.
Każdy z użytkowników może wykorzystać Panel Respondentów, który jest stale powiększaną bazą respondentów, pozwalającą sprawnie zrealizować nawet duże i skomplikowane badania.

ResearchOnline.pl
webankieta.pl - narzędzie online pozwalające na samodzielne zaprojektowanie oraz przeprowadzenie badania ankietowego.

webankieta.pl

Webankieta.pl wspomaga cały proces od projektowania ankiety, przez publikowanie gotowej ankiety, aż do analizy zgromadzonych odpowiedzi respondentów. Prezentację drobnej części funkcji jakie oferuje webankieta.pl można obejrzeć w przewodniku.

webankieta.pl
Profesjonalny system sondażowy stworzony przez SW Research - czołową polską agencję badawczą. Zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających Klientach. Jedyny system ankietowy w pełni zintegrowany z bazą ponad 65 tys. respondentów z panelu swpanel.pl i najpopularniejszą bazą ankiet na serwisach swpanel.pl i studentswatch.pl

Ankieteo

Profesjonalny system sondażowy stworzony przez SW Research - czołową polską agencję badawczą. Zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających Klientach. Jedyny system ankietowy w pełni zintegrowany z bazą ponad 65 tys. respondentów z panelu swpanel.pl i najpopularniejszą bazą ankiet na serwisach swpanel.pl i studentswatch.pl

Ankieteo
Interankiety - najprostsze narzędzie do tworzenia i analizy ankiet internetowych

interankiety

interankiety powstały w 2011 roku na Politechnice Gdańskiej jako projekt inżynierski. Nikt wtedy nie spodziewał się, że zwykły projekt przerodzi się w popularny serwis do tworzenia ankiet. Dziś kontynuujemy projekt aby dostarczyć najlepszy na rynku system do tworzenia, zbierania i analizy ankiet.
Prosty i intuicyjny interfejs pozwoli Ci stworzyć ankietę w mgnieniu oka. Możesz ją zaprojektować zarówno na komputerze jak i na tablecie. Masz do wyboru 16 typów pytań, stronnicowanie i wiele innych ustawień. Pozwól respondentom wypełnić ankietę na komputerze, tablecie lub telefonie. Twoi respondenci nie będą mieli problemu z wypełnieniem ankiety, a Ty zyskasz więcej odpowiedzi. Dopracowany design i subtelne animacje sprawiają, że respondenci chętniej wypełnią Twoją ankietę. Ankieta we własnej domenie uwiarygodni Ciebie w oczach respondentów. Analizuj odpowiedzi w czasie rzeczywistym, przeglądaj wyniki zbiorcze i arkusze poszczególnych respondentów. Eksportuj wyniki do popularnych formatów: XLS, CSV i PDF.

interankiety
Formularze.eu - Twoja własna ankieta internetowa szybko i łatwo.

Formularze.eu

Formularze.eu dają możliwość łatwego tworzenia ankiet oraz formularzy internetowych, które od razu są dostępne online w Internecie. Są łatwe w użyciu, nie wymagają żadnej wiedzy z zakresu programowania. W kilka chwil stworzysz formularz, który spełni Twoje oczekiwania. W dodatku Twoje dzieło od razu będzie w Internecie, więc nie trzeba martwić się o wdrażanie.
Formularze.eu dają Ci możliwość zbudowania formularza, profesjonalnego zbierania danych w kilka minut. Jeśli po jakimś czasie zajedzie potrzeba wprowadzenia zmian do formularza, zmiana potrwa kilka minut. Formularze.eu oferują też proste rozwiązania (typu kopiuj/wklej) pozwalające łatwo zintegrować formularz z Twoją stroną. Dla zaawansowanych użytkowników CSS oraz XHTML istnieje możliwość pełniejszego dostosowania wyglądu formularzy, tak by integracja z Twoją stroną była jeszcze lepsza.

Formularze.eu
Ankieta+ to profesjonalne narzędzie do szybkiego tworzenia ankiet, sondaży internetowych oraz samodzielnego prowadzenia badań ankietowych w internecie (CAWI). Intuicyjne narzędzie dostępne przez dowolną przeglądarkę internetową pozwoli Tobie na kompleksową obsługę i zaplanowanie badania ankietowego w internecie.

Ankieta+

Ankieta+ to profesjonalne narzędzie do szybkiego tworzenia ankiet, sondaży internetowych oraz samodzielnego prowadzenia badań ankietowych w internecie (CAWI). Intuicyjne narzędzie dostępne przez dowolną przeglądarkę internetową pozwoli Tobie na kompleksową obsługę i zaplanowanie badania ankietowego w internecie.
Najważniejsze cechy i funkcjonalności systemu Ankieta+: Możesz wykorzystać wszystkie typy pytań, dodać zdjęcia i opisy, ustalić kolejność, pytania wymagane, zaawansowaną logikę pytań, ustalić treść wstępu i podziękowania za udział w badaniu. Numerowanie stron i pytań, pasek postępu, wielojęzyczność, szyfrowanie połączenia SSL, zapisywanie danych IP i geokalizacja, zakończenia badania po ustalonym czasie lub liczbie zebranych odpowiedzi, ustawić hasło dostępu lub listę dostępu na podstawie puli adresów IP. Dodaj własne logo, szablon graficzny, faviconę, przeprowadź badanie pod własną domeną, przekieruj respondentów na dowolny adres URL po zakończeniu badania.
Respondentów do badania możesz zaprosić przez udostępnienie bezpośredniego linku, osadzenie widgetu na stronę www lub bloga, rozesłanie zaproszeń przez email oraz wygenerowanie kodu QR. Respondentów można zaprosić również przez wpis na Facebook, Google+, Twitter czy LinkedIn. Dedykowana aplikacja na Facebooku umożliwia dodanie zakładki z trwającym badaniem do fanpage.
Zebrane wyniki przezanalizujesz indywidualnie lub zbiorczo, wyeksportujesz do wybranego formatu, zbierzesz dokładne dane o respondentach. Otrzymasz automatyczne raporty o postępach badania przez email, a respondenci będą mogli zostawić dodatkowe komentarze.

Ankieta+
Paxonta.com - stwórz własną ankietę i analizuj jej wyniki w pełni online.

Paxonta

System ankietowy Paxonta.com to wiele korzyści dla Twojej firmy. Skorzystaj i zbierz szybko i łatwo dane za pomocą ankiety. Oto niektóre korzyści tego systemu ankietowego: szybkie tworzenie ankiet, optymalna analiza zebranych wyników, niski koszt respondenta, nieograniczony dostęp do respondentów.

Paxonta

INTERNETOWE BADANIA ANKIETOWE REALIZACJA CAŁEGO PROCESU BADAWCZEGO

E-ankieta.pl to system internetowy, dzięki któremu można sprawnie i efektywnie przeprowadzić wszelkiego rodzaju badania ankietowe online.

E-ANKIETA

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku w zakresie wykorzystania technologii internetowej w dziedzinie szerokozakrojonych badań ankietowych, firma IT-SERVICES uruchomiła unikalny serwis Centrum Badań Internetowych e-Ankieta.pl.
Projekt CBI tworzą specjaliści z doświadczeniem z zakresu informatyki oraz Internetu ściśle współpracujący ze specjalistami z ośrodków zajmujących się prowadzeniem badań opinii publicznej i rynku. System został sprawdzony w licznych zastosowaniach, przetestowany, elastyczny, skalowalny i wysoce wydajny. Wszystko po to aby przedstawić unikalną ofertę - dotyczącą przygotowania i przeprowadzenia badania ankietowego online. System podlega dalszemu rozwojowi oraz udoskonalaniu zgodnie z sugestiami wykorzystujących go klientów.
System został stworzony dla świadczenia usług jednocześnie wielu klientom. Uwzględniając ten fakt przygotowano możliwość jego jednoznacznej indywidualnej identyfikacji wizualnej poprzez wprowadzenie mechanizmów umożliwiających zmianę wyglądu dla każdego badania ankietowego osobno. System badań ankietowych online CBI przewiduje kilka możliwych typów badań ankietowych: ankieta otwarta, ankieta zamknięta oraz ankieta personalizowana.

E-ANKIETA
Ankieter.pl - profesjonalne narzędzie do przeprowadzania badań ankietowych oraz testów ze wszystkimi niezbędnymi i zaawansowanymi metodami badawczymi.

Ankieter.pl

Pracownia Badań Rynkowych Ankieter.pl to grupa badawcza skupiająca specjalistów najwyższej klasy z ekonomii, socjologii, psychologii. Ma również w swoich szeregach statystyków, matematyków i doświadczonych programistów. W swojej pracy korzysta z szerokich kontaktów z uczelniami, menadżerami innych firm i instytucjami.
Pracownia tworzy i przeprowadza internetowe badania ankietowe online (publicznie lub z ograniczonym dostępem). Badania można opracować samodzielnie lub zlecić pracowni stworzenie ankiet. Zlecone ankiety opracowują specjaliści w określonej dziedzinie, na podstawie informacji otrzymanych od zleceniodawcy (tematyka, zasięg, trudność…) lub gotowych kwestionariuszy. Zapewnia obsługę całego procesu badawczego: od realizacji, wsparcia technicznego, znalezienia respondentów, po analizę wyników i opracowanie raportów i prezentacji.
Internetowy Panel Badawczy przygotowany jest do tworzenia nawet najbardziej skomplikowanych badań ankietowych, testów i sondaży. Oprócz zaawansowanych technik badawczych zajmuje się rozpowszechnieniem ankiet: poszukiwaniem, doborem i weryfikacją respondentów oraz sprawdzaniem rzetelności wypełniania ankiet. Za każdym razem dopasowuje się do wymagań zleceniodawcy, dobierając odpowiednich specjalistów, zakres i zasięg oraz metody badawcze. Istnieje możliwość wspomagania badania online sondażami telefonicznymi i ankietami w terenie.
Aby wypróbować wszystkie funkcje serwisu wystarczy się zalogować. Panel oferuje możliwość budowania dowolnie skomplikowanych ankiet, opartych o pytania filtrujące, zawierające logikę w przechodzeniu między pytaniami oraz natychmiastowy dostęp do wyników w formatach programów kalkulacyjnych i statystycznych. Filtrowanie wyników wg własnych kryteriów oraz wyświetlanie każdego wypełnienia z osobna pozwoli na dokładną analizę wyników.

Ankieter.pl

BEZPŁATNE PLATFORMY SAMOOBSŁUGOWE SAMODZIELNE TWORZENIE ANKIET

Formularze Google - proste i intuicyjne tworzenie formularzy ankiet online za darmo

Formularze Google

Formularze Google to darmowe narzędzie, które umożliwia łatwe tworzenie, udostępnianie i edytowanie formularzy w trybie online. Dzięki narzędziu do tworzenia formularzy przygotujesz internetowe ankiety, które możesz udostępnić publicznie lub wysłać wybranym osobom, a następnie w czytelny sposób wyświetlić zebrane wyniki.
Narzędzie Formularze Google umożliwia proste i intuicyjne tworzenie formularzy ankiet online i automatyczne zbieranie danych do arkusza kalkulacyjnego (także online). Narzędzie to umożliwi Ci stworzenie formularzy o profesjonalnym wyglądzie. Do wyboru masz ponad 60 motywów i 7 typów pytań.

Formularze Google
Ankiety interaktywnie.com – stwórz ankietę nawet w 5 min! Dostosuj ankietę do swoich potrzeb! Bez opłat.

Ankiety interaktywnie.com

Nasz system do tworzenia ankiet jest niezwykle prosty w obsłudze. Po pierwsze posiada przejrzystą i przyjemną dla oka szatę graficzną. Został też zaprojektowany tak, abyś w intuicyjny sposób mógł stworzyć w nim poszczególne pytania, jak i ułożyć całe ankiety.
Proste tworzenie badań, to nie jedyne korzyści płynące z użytkowania naszego systemu. W innych, podobnych serwisach nakładane są na Ciebie limity i opłaty. Na przykład, jeśli wyślesz ankietę do zbyt dużej liczby respondentów lub przekroczysz określoną liczbę pytań, wówczas musisz ponieść koszty. Co więcej, często inne systemy pozwalają przechowywać wyniki Twoich badań tylko przez określony okres.
W naszym systemie nie ma żadnych limitów ani w liczbie badanych oraz liczbie pytań, ani przy tworzeniu pytań z warunkami czy układaniu wielu ankiet. To za co u innych płacisz, w Ankiety Interaktywnie.com masz za darmo!

Ankiety interaktywnie.com
eBadania.pl - Badania Ankietowe Online, serwis umożliwiający kompleksowe przygotowanie i przeprowadzenie ankiety online.

eBadania.pl

Przeprowadź darmowe, profesjonalne badanie ankietowe w internecie poprzez System Zarządzania Badaniami eBadania.pl. Dzięki rozbudowanemu systemowi pomocy, przygotowanie ankiety naprawdę nie sprawia wiele trudności, a w razie jakichkolwiek wątpliwości natury metodologicznej, w każdej chwili można sięgnąć do rozbudowanego systemu pomocy.
eBadania pozwalają na edycję pytań kwestionariuszowych wszystkich typów, realizację badania w internecie (pilotaż oraz badanie zasadnicze), a także załączanie raportów z przeprowadzonych badań. System umożliwia eksport wyników badania do najpopularniejszych programów do statystycznej analizy danych (SPSS, Statistica, czy MS Excell). Twórcy serwisu oferują także pomoc w zakresie metodologii badań ankietowych, konstrukcji ankiety, a także analizy wyników.
Korzystanie z systemu jest zupełnie darmowe. Serwis ma służyć wszystkim osobom chcącym prowadzić badania online - zarówno ekspertom, jak i studentom chcącym zmierzyć się z metodologią badań online i wzbogacić swoje prace licencjackie, magisterskie, czy doktorskie o empiryczny aspekt opisywanego zjawiska.

eBadania.pl

PŁATNE PLATFORMY (ZAGRANICZNE) SAMODZIELNE TWORZENIE ANKIET

SurveyMonkey - prostota tworzenia profesjonalnych i inteligentnych ankiet.

SurveyMonkey

SurveyMonkey jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań internetowych badań online, któremu zaufało miliony firm, organizacji i innych osób, chcących zebrać informacje niezbędne do podejmowania bardziej świadomych decyzji. Narzędzia SurveyMonkey są wystarczająco silne dla naukowców, ale jednocześnie dość łatwe dla żółtodzioba. Gwarancję jakości danych zapewnia ponad 15-letnie doświadczenie zespołu w metodologii badań i technologii internetowej.
SurveyMonkey może zrobić niemal wszystko, w zależności od potrzeb klienta. Gotowe szablony ankiet i predefiniowane typy pytań ułatwiają uruchomienie profesjonalnego badania w zaledwie kilka minut. Wyniki badania można pobrać do programu Excel, eksportować jako wykres lub udostępnić w formacie PDF. Nie jest potrzebne oprogramowanie do pobrania, żadnych skomplikowanych instrukcji obsługi. Wystarczy intuicyjne narzędzie internetowe, które pomoże Ci efektywnie działać w ciągu kilku minut.

SurveyMonkey
Snap Surveys dostarcza kompletne rozwiązanie do ankiet online - darmowe głosowania, zaawansowane oprogramowanie i usługi badawcze.

Snap Surveys

Jeśli chodzi o ankiety internetowe, Snap Surveys dostarcza kompletne rozwiązania dla klienta. Elastyczne i wydajne oprogramowanie do ankiet online i e-mail, możliwość tworzenia szybkich głosowań oraz zespół badawczy, który może dostarczyć ankiety dla Ciebie. Oprogramowanie Snap Surveys daje pełne możliwości ankiet online - tworzenie, zarządzanie i analiza ankiet online i e-mail jest bardzo łatwe. Ankiety mają profesjonalny wygląd i są przyjemne dla oka. Wystarczy zobaczyć przykłady.
Snap obsługuje dowolny język, który chciałbyś użyć do swoich ankiet. Wystarczy się zarejestrować, aby w ciągu kilku minut uruchomić na swojej stronie internetowej lub blogu szybkie głosowania i zbierać od swoich użytkowników opinie na różne tematy - i to wszystko bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.
Doświadczony zespół badaczy Snap może pomóc Ci w każdym aspekcie przeprowadzania badań online, począwszy od pomocy w projektowaniu ankiety, poprzez wybór grupy respondentów i hosting ankiety, kończąc na analizie wyników. Zespół ekspertów może też zarządzać całym projektem, w dowolnym języku, zarówno dla klientów komercyjnych, jak i publicznych.

Snap Surveys
Przeprowadzanie ankiet online z QuestionPro jest proste.

QuestionPro

QuestionPro jest internetowym narzędziem do tworzenia i dystrybucji ankiet. Składa się z intuicyjnego interfejsu kreatora do tworzenia pytań ankiety, narzędzi do dystrybucji ankiet poprzez email lub stronę internetową, oraz narzędzi do analizowania i wyświetlania wyników badań. Wszystko co musisz zrobić, to stworzyć ankietę i rozesłać ją do swoich potencjalnych respondentów. QuestionPro zatroszczy się o zbieranie i zapisywanie odpowiedzi. Wyniki dostępne są w czasie rzeczywistym.
QuestionPro oferuje kompletny zestaw narzędzi badań rynkowych do prowadzenia badań online. Zintegrowany system poczty elektronicznej daje badaczowi możliwość wysyłania masowych zaproszeń i monitorowania statystyk odpowiedzi. Integracja z globalnym panelem repondentów pozwala na kierowanie ankiety do właściwej grupy docelowej. Możesz korzystać z internetowego narzędzia do analizy lub wyeksportować dane do analizy z SPSS.
Jeśli natomiast masz życzenie, aby Twoim badaniem zajął się ktoś kompetentny, specjaliści QuestionPro są gotowi do tego aby przeprowadzić za Ciebie cały proces badawczy, począwszy od zaprojektowania ankiety, poprzez jej tłumaczenie na dowolny język, znalezienie odpowiedniej grupy respondentów, kończąc na zebraniu odpowiedzi i przedstawieniu wyniku badania, a w międzyczasie wykonując setki innych cennych czynności, po to, aby Twoje badanie zakończyło się pełnym sukcesem. Systemu QuestionPro i pracy jego zespołu nie sposób przecenić. Są doceniani przez największe światowe koncerny.

QuestionPro
QuickTapSurvey pozwala Ci osobiście zbierać dane, które mają znaczenie dla Twojej firmy. Utwórz, dostosuj i uruchom kampanie, które w 100% skutecznie zbiorą dane, nawet offline. Jest to doskonałe narzędzie do osobistego gromadzenia danych, do celów badań marketingowych, satysfakcji klienta itp.

QuickTapSurvey

Twórz piękne ankiety i formularze w ciągu kilku minut. QuickTapSurvey jest jedyną aplikacją do ankiet, która pozwala zbierać dane w dowolnym miejscu, nawet offline. To jest idealne rozwiązanie dla badań marketingowych, gromadzenia opinii klientów, rejestracji osób, audytów oraz kiosków interaktywnych. Poza doskonałym produktem, QuickTapSurvey jest firmą znaną z legendarnej obsługi klienta. Nasi konsultanci sprawią, że wszystkie Twoje oczekiwania będą spełnione.
QuickTapSurvey pomaga fimom zbierać dane osobiście przy użyciu tabletów i smartfonów, bez połączenia z internetem. Nasze ankiety są łatwe do utworzenia i pięknie zaprojektowane - nie dziwi więc nasza wysoka pozycja w rankingach aplikacji do tworzenia ankiet. Wypróbuj nas za darmo!

QuickTapSurvey
Zadawanie pytań powinno być proste, ludzkie i piękne – takie jest motto firmy Typeform. Typeform jest zdobywcą mistrzowskiego pasa w kreatywnym tworzeniu ankiet. Jeśli szukasz darmowego programu do tworzenia ankiet, to jest to pozycja zdecydowanie warta wypróbowania.

Typeform

Zadawanie pytań powinno być proste, ludzkie i piękne – takie jest motto firmy Typeform. Typeform jest zdobywcą mistrzowskiego pasa w kreatywnym tworzeniu ankiet. Jeśli szukasz darmowego programu do tworzenia ankiet, to jest to pozycja zdecydowanie warta wypróbowania. Dlaczego? Ponieważ dzięki Typeform możesz tworzyć ankiety nie tylko łatwo, ale przede wszystkim z dużą przyjemnością, zwłaszcza jeśli posiadasz duszę artysty i lubisz czasem puścić wodze fantazji... Ankiety Typeform potrafią być niezwykle piękne i wciągające. Wypełnia się je z dużą przyjemnością, o czym świadczą wysokie współczynniki wypełnień. Ankiety można tworzyć w wielu językach, w tym w języku polskim, a jeśli jakiegoś nie ma, to można go stworzyć samemu poprzez definiowanie komunikatów.
Darmowa wersja programu ma bardzo wiele do zaoferowania: nielimitowana ilość formularzy, pytań i odpowiedzi, swobodne tworzenie ankiet od podstaw lub możliwość wykorzystania gotowych wzorów, eksport danych do programu Excel, generowanie raportów i wiele innych. Płatna wersja oferuje między innymi pytania filtrujące, definiowanie własnej strony podziękowania, wysyłanie wiadomości email do respondenta, czy możliwość dodawania pola płatności.

Typeform
LimeSurvey - aplikacja typu Open Source do tworzenia ankiet

LimeSurvey

Na stronie projektu jest pełny opis instalacji oraz obsługi, można zalogować się do demonstracyjnej wersji aplikacji oraz można też zobaczyć przykład ankiety, czyli próbkę możliwości oprogramowania LimeSurvey. A tych możliwości jest naprawdę sporo: wsparcie dla ponad 50 języków, 20 typów pytań, możliwość dodawania zdjęć i filmów do ankiety, pytania warunkowe, edytor HTML WYSIWYG.
Lista funkcji tej aplikacji jest imponująca. Dostępne są także dodatki do pobrania, które ułatwiają pracę z programem: przykładowe ankiety, gotowe szablony etykiet, pytań i całych ankiet.

LimeSurvey
aytm - bogata w funkcje platforma pozwoli Ci w łatwy sposób zdefiniować Twoją grupę docelową; twórz, rozsyłaj, monitoruj i otrzymuj prawdziwe analizy od Twojej wymaganej grupy respondentów - szybko i bezboleśnie

aytm (ask your target market)

AYTM jest wszystkim, czego potrzebujesz aby przeprowadzić niezwykle szybkie, dogłębne, wyrafinowane i piękne, a jednocześnie proste badania ankietowe online i na komórkę. Platforma AYTM jest bardzo przyjaznym narzędziem, dzięki któremu w bardzo szybki i wygodny sposób przeprowadzisz badanie ankietowe. Jest to jedno z niewielu narzędzi tak zaawansowanych i jednocześnie dostępnych za darmo. Dzięki platformie AYTM możliwe jest stworzenie profesjonalnej ankiety zupełnie za darmo. Taką ankietę możemy rozesłać do własnej bazy respondentów i wówczas badanie nic nas nie kosztuje. Istnieje też możliwość skorzystania z bazy respondentów platformy AYTM. Firma dysponuje liczbą ponad 25 milionów respondentów na całym świecie, w tym około 150 tysięcy respondentów z Polski. Wystarczy stworzyć ankietę, wybrać grupę docelową, określić wymagany czas zbierania danych i... zrobione :) Cena za wypełnienie ankiety przez 1 osobę rozpoczyna się od $0.95
A więc jak za pomocą platformy AYTM przeprowadzić badanie online i zebrać cenne dane od respondentów? Pierwszy wybór jaki możemy podjąć, to decyzja czy robimy sami badanie lub też pozwalamy ludziom z AYTM zrobić to za nas. Jeśli to drugie, to przedstawiamy swoje cele i założenia odnośnie badania, a eksperci z AYTM przygotują ankietę i przeprowadzą badanie wśród wymaganej bazy respondentów, a na koniec przeanalizują wyniki.

aytm (ask your target market)
SurveyGizmo - oprogramowanie online do łatwego tworzenia ankiet.

SurveyGizmo

SurveyGizmo jest narzędziem do ankiet internetowych dla nowego biznesu. Bogaty w funkcje idealnie sprawdza się badaniach, marketingu i edukacji.
Jest łatwy w obsłudze, nie jest wymagane doświadczenie. W ciągu kilku minut można utworzyć ankietę, szybkie głosowanie lub dowolny formularz na stronę internetową. Dzięki SurveyGizmo w ciągu kilku chwil utworzysz ankietę online, bez straty czasu. Możesz użyć jednego z gotowych szablonów ankiet do różnych zastosowań, lub stworzyć ankietę od podstaw i dostosować ją do własnych wymagań.
Jeśli Twój projekt jest zbyt długi, skomplikowany albo nie masz wystarczająco dużo czasu przed końcowym terminem, lub też potrzebujesz funkcji albo raportu, którego nie ma na liście dostępnych opcji narzędzia SurveyGizmo - wcale nie musisz wpadać w panikę. SurveyGizmo ma odpowiednie doświadczenie i personel, aby zbudować ankietę odpowiadającą Twoim potrzebom - i to w najkrótszym czasie z możliwych!

SurveyGizmo